משמעות והגשמה אישית וחברתית

פעילויות לחינוך מיוחד

להורים המיוחדים לילדים המיוחדים, 
הדבר הראשון שאני אומרת לילדי יום ההולדת  הוא-
"היום, רק מה שאת/ה רוצה ומה שכיף ונוח לך. אתם מלכי היום הולדת. היום הולדת והכי חשוב שיהיה לך כיף!" 

יש דרך שונה להנאה ולהרגשה הנוחה והנעימה של כל כוכב ולכן, יום ההולדת שלו תלך בדרך הזאת: בדרך שלו.
הצוות המופלא של רונה אביב הפקות בעלי הכשרה מקצועית בחינוך ועבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים,ויודעים להעביר פעילות מותאמת לקהל. 


רונה אביב מספרת:
"בראשית דרכי כמפעילת ילדים הגעתי להתנדב במוסדות שונים לילדים בעלי לקויות תקשורת, שכליות וקוגנטיביות. בסיום כל הפעלה רצופה של שעה ואפילו יותר ניגשו אלי הצוות המקצועי והסבירו לי שזה מאוד מיוחד שהצלחתי לגרום להם להשתתף ולהתרכז כל משך הפעילות הארוכה.
באותו רגע הרגשתי שלא במקרה הם הגיעו אלי ואני אליהם והבנתי שהיכולות שלי להגיע ולהוציא מילדים את המיטב נכונה גם לגבי ילדים עם קשיים. את הרגע הזה מחוץ לכיתה עם המורות והמנהלת אני לא אשכח בחיים כמו כל מפגש שלי עם ילדים מיוחדים.

באותו רגע פרסמתי באתר שלי שאת תרומתי לקהילה אעשה במסגרות שונות לילדים בעלי צרכים מיוחדים וילדים במצוקה. אנא, פנו אלי ותעניקו לי את הזכות לבוא אליכם.

לפני כמה שנים התקשרה אלי אמא וסיפרה שהבת שלה בגן לילדים עם קשיי תקשורת ושאף פעם הם לא חגגו יום הולדת מחוץ לגן אבל הבת שלה הייתה ביום הולדת בבית של בת דודה שלה עם כל החברים שלה מהגן וכל המשפחה וביקשה גם יום הולדת כזאת.
היא שיתפה אותי בחששות שלה והציעה לדבריה- שנעשה משהו קטן, פעילות קצרה של חצי שעה אולי. שכנעתי את האמא שתאפשר לי לעשות יום הולדת באורך מלא של שעתיים.
כל המשפחה והחברים הגיעו, השתתפו, נהנו והיתה יום הולדת מופלאה ומרגשת! אך הרגע המרגש ביותר בעניי קרה בסוף, כאשר אבי הילדה ליווה אותי עם הציוד שלי לאוטו ואמר לי " אשתי ואני לא נישן כל הלילה מהתרגשות וכל הלילה נספר אחד לשניה, ראית איך היא השתתפה, ראית איך היא שרה במיקרופון, ראיתי איך היא דיברה, ראית איך היא רקדה, ראית איך כולם היו סביבה ואיך היא קיבלה כל אחד ואחת שנכנסו בדלת בחיבוקים ונשיקות?!"

בעקבות החוויה הזאת החלטתי שאני רוצה לעשות כמה שיותר ימי הולדת כאלה וכמה שיותר פעילויות לחינוך המיוחד. מאז צברתי ימי הולדת רבים ומרגשים מקטנים ועד גדולים בהם ההורים החליטו להזמין את כל החברים הביתה וגם כשזה כרוך בכיסאות גלגלים ומלווים מתנדבים לכל אחד וכולם הגיעו בשמחה ואהבה ענקית ואלה החוויות המשמעותיות והמחזקות ביותר שאני מרגישה בעבודתי.

בראשית הפרק הזה פניתי אליכם כהורים מיוחדים משום שבמפגש שלי עם העולם הזה לאורך השנים כבר הבנתי שהילדים שלכם יטריפו אותי עם החוכמה, הרגישות, הנתינה וכל הראיה יוצאת הדופן שלהם אבל אלה אתם שמפתיעים אותי כל פעם מחדש עם התגובות שלכם. כמה אתם אמיצים, רגישים, מעריכים ומופלאים בדיוק כמו הילדים שלכם.
אתם ממלאים אותי כוח והשראה גם בעבודתי וגם ליום שבו אהפוך לאמא
אז התקשרו אלינו ונתאים מסיבה לילדכם ונחגוג כמו שרק אנחנו יודעים." 

בצוות רונה אביב הפקות מפעילים מוסמכים בחינוך ילדים ואומנויות. אנו משלבים משחק, יצירה ותנועה ככלים להעצמת הילד, שחרור, ביטוי והתחברות. ההפעלות בעלות ערך מוסף חינוכי ומעשיר.
אנו עובדים עם כל קשת הצרכים המיוחדים מילדים ועד מבוגרים.

חייגו   050-6536662