משמעות והגשמה אישית וחברתית

הפעלות אלטרנטיביות לימי הולדת

כולנו היינו ילדים, וכולנו זוכרים לטובה את הפעלות הבלונים, הקסמים, המתקנים המתנפחים ושקיות הממתקים. כל יום הולדת מחדש אנחנו ההורים מתלבטים איך לשמח את הילד שלנו. בדרך כלל אנחנו מזמינים את החברים הטובים, מעדכנים את ההורים, פורשים מפה בחצר, קונים ממתקים ומכינים מראש כמה הפעלות ומשחקים לילדים. הפעלות לימי הולדת הן הזדמנות להעניק לילד שלנו חוויה בלתי נשכחת, ויש עשרות דרכים לעשות כך. תנו לנו להציע לכם כמה טיפים ודרכים אלטרנטיביות להשאיר לילדך זיכרונות טובים מיום הולדתו.
 
הפעלות לימי הולדת: יצירה לשם הנאה
אחת הדרכים הטובות ביותר לגרום לילדך תחושת סיפוק והצלחה היא לגרום לו להיות שותף פעיל בעשייה. ניתן לומר שהדרך הקלה היא להזמין עבורו את הילדים, לתכנן בעצמנו את המשחקים ולקבוע את ההפעלה ליום ההולדת. תנו לו לבחור את החברים המוזמנים, את הכיבודים, השתייה והממתקים. הציגו לו מבחר של מפעילים המציעים הפעלות שונות ואפשרו לו לבחור. הציגו בפניו כמה משחקי גיבוש ופיתחו בפניו את האפשרות להחליט. הזמינו את המפעיל המוסמך קצת קודם, תנו לילדכם להיפגש איתו ולתאם ציפיות. האמינו בו שאין מי שידע יותר טוב ממנו מה יגרום לו ולחבריו שמחה והנאה.
הפעלות לימי הולדת: טיפים מקוריים
כל ילד הוא אחר, ולכל אחד האופי המיוחד שלו והחלומות שלו על יום ההולדת. לצד הרצון שלנו לשמח אותו קיים החשש המתמיד שניכשל במשימה והפעלת יום ההולדת לא תהיה כמו שתכננו. הדרך הטובה ביותר להקטין את הסיכויים לחוסר הצלחה היא להזמין הפעלת יום הולדת ממפעילים מוסמכים ובעלי ניסיון. כל הורה מכיר את ילדיו, אך מפעילים מנוסים פועלים עשרות שנים ובקיאים בכל סוגי הפעילות והמשחקים. גם אם ילדכם ביישנים, חוששים או מעדיפים פעילות אחרת מהמקובל, מפעילים לימי הולדת ידעו לזהות את רצון הילד ולחבר הפעלה מיוחדת עבורו. הדבר החשוב ביותר הוא לתת לילדך לבחור בעצמו מבין כל האלטרנטיבות הקיימות.
הפעלות לימי הולדת שלא חשבתם עליהם
בדרך כלל מסיבות יום ההולדת מתנהלות בקונספט דומה בכל שנה ושנה. נסו לחשוב על פעילות אלטרנטיבית, אחרת ממה שאתם מכירים. אפשרות אחת מיני רבות היא תיאטרון בובות. הכוונה היא לא למשחק קצר של בובות מוכנות, אלא עבודה שמתחילה מספר ימים קודם; הילד בוחר עלילה, דמויות ושחקנים. החברים מתאמנים על ההצגה ומציגים אותה בפני ההורים בתאריך יום ההולדת של הילד. ההתרגשות הולכת ונבנית עד למסיבה עצמה, בה הילד מרגיש כי מוטלת עליו אחריות להציג בפני ההורים ולהצליח במשימה.